sobota, 27 kwietnia 2013

Wiosna po szkocku. Friends of the World/Scotch Spring. Friends of the World


Aniołek już zmienił dom, zatem mogę przedstawić kolejnego chłopca o ujmującej urodzie, tym razem jednak - zdecydowanie charakternego zawadiakę.


Figlarny Szkot pochodzi z mattelowskiej serii Friends of the World Europe, wydanej w 2004 r. W tzw. giftsecie, z którego rekrutuje się ten sympatyczny rudzielec, znajdowała się jeszcze Hiszpanka i Holenderka.


Drugi trójpak oferował małą Kenijkę i co ciekawe znowu Holenderkę oraz Hiszpankę, ale w zupełnie innych wersjach. Cała szóstka multikulturowych dzieciaków, charakteryzuje się wielką starannością wykonania i bardzo dobrze odwzorowuje etniczne szczegóły zarówno stroju, jak i urody. Szkot jest bez wątpienia najoryginalniejszym maluchem ze swojego zestawu.


Realizmu dodają mu piegi, delikante brwi złożone z maleńkich, pionowych kreseczek i ni szare, ni niebieskie, tylko gołębie oczy.
Nic dziwnego, że aż do ubiegłego roku, był moim wielkim marzeniem.
Dlatego, gdy dwa tygodnie temu, wiosna wybuchła z siłą lata, wygnałam mojego malca i siebie samą z aparatem do loggi, gdzie w donicy rozkwitł przedwcześnie karmnik ościsty.

Zestaw laleczek wyszedł spod ręki znanej projektantki lalek - Sharon Zuckerman. Chłopak ma typowe ciałko Shelly/Kelly z lat '90. Jedynie uniesiona do góry lewa dłoń, stanowi zmianę. Pozostaje tylko żałować, że seria nie jest kontynuowana. Zgryźliwie zauważę, że to stała strategia Mattela. Ilekroć, wyjdą poza sztampę, zostawiają ciekawy pomysł bez należytego rozwinięcia i zajmują się banałem.To by było na tyle. Wszystko wskazuje na to, że mojemu kocurowi, przyplątała się poważna choroba i jutro czeka mnie wyprawa do weterynarza...


Wysokość: 10 cm.
Tworzywo: plastik.
Cechy szczególne: jedyny szkocki chłopak, wyprodukowany przez Mattela.
Sygnatura: Mattel INC.
Data produkcji: 2004.
Kraj produkcji: Chiny.

Height: 10 cm.
Material: plastic.
Special features: The only Scottish boy, made by Mattel.
Signature: Mattel INC.
Date of manufacture: 2004.
Country of production: China.
4 komentarze:

 1. Trzymam kciuki za kocura.

  Co do lalki- wystarczy rekomendacja, że szkocka. Najpiękniejszy kraj pod słońcem...

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny!
  Chłopcy w wersji skrzaciej przemawiają do mnie o niebo silniej niż dziewczyny!
  Twojemu maluchowi przydałby się garnuszek ze złotem. Wiem, że to Szkot, a nie Irlandczyk, noale... ;))

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak tam kociamber, zdrowieje?

  OdpowiedzUsuń