poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Mała hiszpańska dziewczynka/Little Spanish girl


O Kelly "Friends of the World", pisałam już dwukrotnie, przedstawiając laleczki z Kenii i Szkocji. Właśnie mała Kenijka, pochodziła z tej samej, co Hiszpanka, specjalnej edycji T'R'U Exclusive, wydanej przez Mattel w 2002. Dlatego dziś, bardzo zdawkowo, przedstawiam uroczą dziewuszkę z Południa Europy, a partneruje jej jako fotograficzna mama, Sweet Roses PJ na moldzie Steffie (1983r.).


Do mnie, mała Hiszpanka będąca wynikiem spotkania dwóch mega firm specjalizujących się w produkcji zabawek, dotarła już z drugiej ręki, pozbawiona takich drobiazgów jak: wachlarz (hmmm, to już druga Hiszpanka bez wachlarza w mojej kolekcji :-) oraz grzebień do włosów.
Zachowała za to oryginalną fryzurkę...

 ... i kolczyki:Zaraz też przypomina mi się moja prywatna historia związana z kolczykami. Sama byłam w wieku tej niewiasty, miałam może jakieś 4 - 5 lat, gdy po raz pierwszy zwróciłam uwagę na kolczyki, właśnie. W podobnym czasie zauważyłam je u jednej z moich licznych przyszywanych cioć oraz u równie małej jak ja dziewczynki, w poczekalni przychodni dziecięcej, gdzie obie zabawiałyśmy się klockami. Strasznie spodobały mi się delikatne, złote kuleczki i żałowałam wielce, że natura nie obdarzyła mnie podobnymi. Bo na podstawie tych obserwacji, wydedukowałam, że najwyraźniej jedni rodzą się z kolczykami, a inni nie. Dłuższy czas, patrzyłam z nadzieją na małe wgłębienia w płatkach moich uszu, licząc na to, że może zechcą zmienić się w dziurki... Niestety, nie doczekałam tego fenomenu :-) Zaś oficjalne pozwolenie na przekłucie uszu, otrzymałam dopiero w 7. klasie szkoły podstawowej, jako ostatnia spośród tych, które chciały szczycić się podobną ozdobą. Zrekompensowałam sobie tę krzyczącą niesprawiedliwość, sukcesywnym dorabianiem kolejnych dziurek w łazience, gdy nikt nie widział. Owoce mojej samowolki, długo udawało mi się ukrywać w domu, pod gąszczem rozpuszczonych włosów...Laleczka ma standardowe, drobne ciałko bez dodatkowej artykulacji kolan z 1994 r. i popularny mold z 1999 r.Wysokość: ok. 11 cm.
Tworzywo: plastik
Cechy szczególne: edycja dla sieci sklepów marki T'R'U.
Sygnatura: Mattel INC
Kraj produkcji: Chiny
Data produkcji: 2002.
 
Height: about 11 cm.
Material: Plastic
Special features: editing for T'R'U brand chains.
Signature: Mattel INC.
Country of production: China
Date of manufacture: 2002.

1 komentarz: