sobota, 26 października 2013

Halloween Fun Li'l Friends of Kelly Gift Set. Tommy & Deidre


Chwilowo będę oddalać się od słodkich tematów bajek i porcelany. Miesiąc październik, choć tak łudząco ciepły, odchodzi, a wraz z jego końcem zbliża się to, co upiory lubią najbardziej: Halloween i już bardziej serio z założenia, gorzej zaś z wykonaniem - Święto Grobów i jak to się ładnie w naszej kulturze nazywa: Dzień Zaduszny. Tesco i Biedronka atakują promocjami zniczy, więc żebym nie wiem jak chciała się od tego odciąć - nie da rady. Memento mori. Ja wolę po meksykańsku lub amerykańsku. Zatem dziś, gdy wszyscy porządkowali groby, a ja snułam się samotnie po lesie, przedstawię sympatyczną parę kruszynek: Tommy'ego i Deidre w halloweenowej odsłonie:O chłopca w przebraniu kościotrupcia stoczyłam swego czasu, prawdziwy bój na Allegro. Było to jeszcze przed Skelitą Calaveras z Monster High, zatem laleczka zdawała się wtedy prawdziwym rarytasem.


Dziewczynka w stroju motylka, dotarła do mnie nieco później. Początkowo nie wiedziałam, że oboje pochodzą z tego samego zestawu:
Halloween Fun Li'l Friends of Kelly Gift Set, Special Edition 1998, zawiera 4 lalki - dzieci w okolicznościowych kostiumach. Oprócz wspomnianej dwójki, w pudełku siedzą dodatkowo: Jenny i Kayla, od której mam torebkę.
Sama Barbie świętuje Halloween od dawna. Pierwsza lalka w stroju na święto duchów, pojawiła się już w latach '60 XX wieku. Później długo panowała posucha w temacie. Konkretnie, aż do 1996 r. w którym to Mattel przypomniał sobie, że jedno z najbardziej komercyjnych świąt amerykańskich, powinno mieć okolicznościową Basię. Zestaw Happy Halloween Barbie & Kelly, jak sama nazwa wskazuje, zawierał 2 lalki - wtedy też po raz pierwszy, wystąpiła dziewczynka w przebraniu. W 1998 r. pojawiła się z okazji Halloween, Barbie z Kenem, a rok później, jeszcze raz Barbie z maleńką Kelly. Następnie lalki rozdzielono. Barbie w kostiumach czarownicy ukazuje się oddzielnie, a Shelly, Kelly, Tommy i inne dzieciaki, wychodzą odrębnie w małych pudełeczkach. Są to serie zasługujące na szczególną uwagę miłośników maluchów, ze względu na dużą dozę fantazji i staranność wykonania. No i mają w sobie tyle radości! :-)


 Wysokość: 11 cm.
Tworzywo: plastik, guma
Sygnatura: Mattel INC
Cechy szczególne: specjalna edycja lalek Shelly.
Data produkcji: 1998.
Kraj produkcji: Chiny

Height: 11 cm.
Material: plastic, rubber
Signature: Mattel INC.
Special Features: Special Edition dolls Shelly.
Date of manufacture: 1998.
Country of production: China

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz